Teatralne Parkowanie 2021
06 lipca 2021 r. | 07:00

Czwarta edycja Teatralnego Parkowania organizowanego przez stowarzyszenie Góry Kultury to spektakle w okolicach Muszli w Parku Miejskim od 16 lipca do 28 sierpnia.

„Teatralne Parkowanie” to impreza, która od 2018 wykorzystuje przestrzeń miasta Tarnowskie Góry (Park Miejski) do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych zarówno z okolic jak i z całej Polski. Zaproszone grupy teatralne będą prezentowały swoje spektakle w letnie weekendy. Inicjatywa ta rozszerza ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta Tarnowskie Góry.

Brak jest bowiem podobnych wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kulturalne w mieście. Poprzez organizację spektakli teatralnych w przestrzeni Parku Miejskiego, pragniemy nadać temu miejscu kulturalnego charakteru oraz rozszerzyć jego dotychczasowe wykorzystanie (spacery, odpoczynek, sport) o nową propozycją aktywności. Ze względu na brak opłat i wybór miejsca łatwo dostępnego (centrum miasta, brak schodów, duża, otwarta przestrzeń) wydarzenie jest skierowane również do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Program:

16 lipca, godz. 21:00 – Teatr Biuro Podróży “Eurydyka”

31 lipca, godz. 21:00 – Teatr Orbis Tertius “Misterium Buffo”

7 sierpnia, godz. 20:00 – AteliercuncheoN “Krysolov”

20 sierpnia, godz. 20:00 Fundacja Sztukmistrze “Spektrum”

28 sierpnia, godz. 14:00 Teatr Fuzja  “Ciocia Jadzia” (dla dzieci), godz. 20:00 Teatr Fuzja  “Dywidenda”

Wstęp wolny

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach