TG na konferencja NBP: tworzymy warunki do osiedlania
18 maja 2023 r. | 04:55

– Czasy wielkiego przemysłu skończyły się u nas w XIX wieku, a potem z epoką Gierka. W Tarnowskich Górach postawiliśmy na inną kartę: tworzymy warunki do osiedlania – mówił burmistrz Arkadiusz Czech w panelu dyskusyjnym na konferencji na temat rynku nieruchomości. Zorganizował ją w Katowicach Narodowy Bank Polski.

Burmistrz wyjaśniał: – Blisko tereny zielone, las, a jednocześnie do centrum Katowic łatwiej dojechać niż z jego południowych dzielnic. Kiedy otwarta zostanie trasa S11, będzie jeszcze szybciej. Pociąg, po zmodernizowaniu torów, pojedzie do Katowic 30 minut. Mamy wszelkie wyznaczniki miasta 15-minutowego: blisko przychodnia, szpital, dobre szkoły, są place zabaw, boiska, park wodny… Budujemy mieszkania komunalne i w ramach SIM (wynajem z dojściem do własności – przypominamy: trwa nabór wniosków o najem), a osobom prywatnym i deweloperom umożliwiamy budowanie domów i mieszkań.

W czasie konferencji pokazano, jak rozwija się rynek mieszkań w całej Polsce, ale też szczegółowo – w naszym województwie. Mówiono też o zatrzymywaniu mieszkańców (w naszym mieście liczba mieszkańców rośnie od kilku lat), osobach przybyłych do nas z Ukrainy.

Nabór wniosków na wynajem w SIM