Trasy rowerowe: teraz ul. Częstochowska!
08 marca 2023 r. | 07:12

Po centrum, Starych Tarnowicach i Bobrownikiach Śląskich – Piekarach Rudnych ścieżka pieszo-rowerowa oraz chodnik zaczynają powstawać wzdłuż ulicy Częstochowskiej w Lasowicach.

Na razie budowlańcy zaczęli ściągać stary chodnik oraz pas zieleni przy szosie na odcinku od wiaduktu i tunelu pieszo-rowerowego, aż do zjazdu w kierunku stacji benzynowej w Lasowicach. Docelowo na całym tym odcinku po wschodniej stronie drogi powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która poprowadzi rowerzystów od centrum miasta w kierunku Zalewu Nakło-Chechło. Ponadto od Częstochowskiej poprowadzone zostaną ciągi pieszo-rowerowe w do ul. Łącznej i Mościckiego.
Przypominamy, że w ramach budowy sieci tras rowerowych oraz centrum przesiadkowego w mieście powstaje
– 11,5 km dróg dla rowerów.
–  6,2 km dróg dla rowerów i pieszych.
–  1,5 km pasów dla rowerów.
–  9,0 km odcinków istniejących jezdni.
–  Tunel pieszo-rowerowy o łącznej długości ok. 146 m.
Projekt „Rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania: 48 650 196,09 zł. Resztę do projektu o łącznej wartości ponad 57 mln zł dokłada gmina.