Tymczasowy areszt dla sprawczyni rozboju
25 maja 2022 r. | 07:02

Tarnogórscy kryminalni zatrzymali podejrzaną o rozbój 18-letnią mieszkankę Tarnowskich Gór. Znana mundurowym kobieta odpowie także za szereg innych przestępstw, których dopuściła się w ostatnich kilku miesiącach. Decyzją sądu została ona już tymczasowo aresztowana.

Mundurowi z wydziału kryminalnego zajmowali się sprawą 18-letniej mieszkanki Tarnowskich Gór, która od początku roku popełniła szereg przestępstw. Kobieta, grożąc kilku osobom, zabrała im pieniądze i telefon. Jej łupem padła także biżuteria. 18-latka wielokrotnie groziła nieletniej dziewczynce oraz znęcała się nad nią fizycznie i psychicznie.

Kilka dni temu użyła przemocy wobec innej kobiety, zabierając jej bluzę. Za szereg przestępstw takich, jak rozbój, groźby karalne i znęcanie się nad drugą osobą, usłyszała już zarzuty. Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych, stosując wobec niej tymczasowy areszt. Kobiecie za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry