Ukradli, bo… chcieli dać prezent bliskim
19 listopada 2020 r. | 12:40

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 23-latka i 19-latkę. Złodziejski duet ukradł w sklepie szczoteczki elektryczne, które miały być prezentem dla bliskich. Sprawców namierzył ochroniarz sklepu, który powiadomił policjantów. Okazało się, że para... była poszukiwana.

Złodziejski duet został zatrzymany przez tarnogórskich policjantów w miniony wtorek. Doszło do tego po tym, jak mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w drogerii znajdującej się przy ulicy Kościuszki w Tarnowskich Górach. Pracownik ochrony sklepu namierzył parę, która ukradła szczoteczki elektryczne warte blisko 600 złotych. Na jaw wyszło również to, że mężczyzna i kobieta byli poszukiwani do ustalenia miejsca pobytu przez tarnogórską Prokuraturę Rejonową.

Sprawcy trafili do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży. Tarnogórzanom grozi do 5 lat więzienia.

Tyle samo grozi 21-latkowi, który tego samego dnia, dwie godziny później, w sklepie znajdującym się przy ulicy Janasa w Tarnowskich Górach, ukradł artykuły spożywcze i przemysłowe warte ponad 600 złotych. Podobnie jak w pierwszym przypadku, sprawce namierzyli pracownicy sklepu, którzy powiadomili policjantów.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry