Ulica Gliwicka, Plac Gwarków i Górnicza: przebudowa na ukończeniu
01 sierpnia 2023 r. | 06:47

W ramach rewitalizacji zabytkowego centrum kończy się przebudowa ulicy Górniczej – budowlańcy fugują już granitowy bruk na skrzyżowaniu z ulicą Ligonia. Przejazd ulicą i w rejonie powinien zostać przywrócony w najbliższych dniach. W okolicach budynku ZUS osoby ze szczególnymi potrzebami znajdą dodatkowe miejsce parkingowe. 

W ramach zadania polegającego na przebudowie ulicy Gliwickiej od Rynku do Legionów trwa ostatni etap prac czyli układanie kostki na Placu Gwarków. Stare „kocie łby” są po oczyszczeniu i wypłukaniu układane na nowo. Wkrótce przejście po nich będzie zdecydowanie bardziej komfortowe niż kiedyś, bo układane są równo i bardziej ściśle niż do tej pory. Poza komfortem dbamy o zachowanie zabytkowego charakteru tego miejsca.
W toku prac na Placu Gwarków odsłonięto zakryte do tej pory wejście do zabytkowej, 25-metrowej studni. Teraz prowadzić będzie do niej właz, dlatego – w razie konieczności – możliwe będzie wejście do niej. Prace w tym rejonie prowadzone są pod nadzorem archeologa.