Ulice Tarnowskich Gór opustoszały – nasze miasto 14 marca
14 marca 2020 r. | 17:30

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego również w Tarnowskich Górach zaszło trochę zmian. Wydaje się, że większość mieszkańców na szczęście  stosuje się do zaleceń i nie wychodzi z domu bez potrzeby. 

W Centrum Handlowym Tarnowskie Góry czynna jest drogeria Rossmann - zakaz nie dotyczy drogerii oraz Pepco, KIK, CCC, Adriano Calitri, Tour Sport. Nieczynne są natomiast RTV Euro AGD, Empik, Deichmann, Takko Fashion, Martes Sport.

W centrum Handlowym naprzeciwko jest czynny tylko Media Epert i GLQ Chiński Market (do 17:00), natomiast JYSK, Smyk i Sportissimo są nieczynne do odwołania.

Co do punktów gastronomicznych, to prawie wszystkie są wyłączone  z serwowania dań na miejscu - restauracje i bary oferują tylko dania na wynos i to często w skróconych godzinach z zachowaniem bezpieczeństwa, tzn. ograniczona ilość klientów zamawiających w lokalu i w bezpiecznej odległości od siebie. Jedyne co udało się zauważyć, to nowe menu w restauracji Hotelu Opera, brak jakiejkolwiek informacji na drzwiach i pracownicy w środku lokalu.

Urząd Miejski również wprowadził środki bezpieczeństwa i do budynku można wejść tylko pojedynczo, zalecana jest płatność kartą i korzystanie jednak z kontaktu elektronicznego. Także znalazła się informacja o braku konsekwencji za opóźnienie w płatności podatku.

Pozostałe punkty handlowe także w większości stosują zaostrzenia w przebywaniu na ich terenie lub po prostu są zamknięte do odwołania. Nawet biuro poselskie posłanki Barbary Dziuk jest zamknięte do 25.03.

 

Co do sklepów spożywczych, to są czynne, kolejek nie ma, ale też widać braki w niektórych towarach - oczywiście to papier toaletowy, ryż, kasze, makarony, mięso oraz środki higieniczne - mydło i inne preparaty odkażające. Jednak produkty droższych marek są dostępne i ktoś w potrzebie na pewno coś znajdzie i raczej ciężko będzie zostać bez niczego.  Po fali giga-zakupów sprzed kilku dni, teraz już chyba rynek się nasycił i ludzie nie maja potrzeby aż tyle kupować.

W Tesco klientów niewielu było, w pasażu wszystkie sklepy zamknięte, jedynie pracuje bar, apteka i drogeria Natura. W Kauflandzie więcej klientów, ale braki niektórych towarów także są widoczne.

Apelujemy o nie wychodzenie z domów bez pilnej potrzeby oraz o rozwagę, by jak najszybciej opanować wirusa i wrócić do normalności.