Uwaga seniorzy! Oszuści znów w akcji
17 września 2021 r. | 07:00

Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę, aby oszukać seniorów. W ostatnich dniach tarnogórscy policjanci odnotowali zgłoszenia dotyczące oszustw metodami „na policjanta" i „na wnuczka”.

Sprawcy wyłudzili od seniorów spore ilości gotówki. Pamiętajmy, że policjanci nie proszą o przekazanie pieniędzy, które senior posiada w domu czy banku. Kolejny raz apelujemy o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy.

W ostatnich dniach dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących oszustw i prób oszukania seniorów metodami na tak zwanego „wnuczka” i „policjanta”. Przestępcy dzwonili do mieszkańców z całego powiatu, informując seniorów, że ich osoba bliska spowodowała wypadek, czy też natychmiast musi spłacić długi w banku. Za pomoc w „załatwieniu sprawy”, aby krewny seniora nie trafił do więzienia, przestępcy żądali spore ilości gotówki.

Nie wszyscy seniorzy, do których zadzwonili fałszywi policjanci i krewni zorientowali się, że mieli do czynienia z oszustami. Trzy kobiety padły ofiarami oszustów. Jedna z nich straciła kilkanaście tysięcy złotych, każda z dwóch pozostałych kobiet straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry