VII Orszak Trzech Króli – relacja
07 stycznia 2020 r. | 21:09

Tarnogórscy policjanci zabezpieczali Orszak Trzech Króli, który przeszedł głównymi ulicami naszego miasta. Podczas uroczystego przemarszu nad bezpieczeństwem uczestników czuwało kilkudziesięciu policjantów z tarnogórskiej komendy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy. Uroczystość przebiegła bezpiecznie.

Dobra pogoda na dworze, ale przede wszystkim w sercach sprawiły, że tegoroczny orszak był wyjątkowo tłumny i wesoły. Tylko u nas, jak zwykle, królów była czwórka!

Do zabezpieczenia przemarszu uroczystego Orszaku Trzech Króli zaangażowały się wszystkie służby porządkowe, w tym Policja, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe oraz harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej.

Przemarsz „Trzech Króli” organizowany jest od kilku lat. W tym roku odbył się po raz siódmy. Korowód wraz z reprezentantami organów samorządowych, przedstawicielami organizacji społecznych i gminnych oraz samych tarnogórzan liczył kilkaset osób. Przemarsz ruszył spod kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Nad całością zabezpieczenia czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Policjanci kierowali ruchem w newralgicznych miejscach, w konsekwencji czego kierowcy nie mieli większych trudności z dojazdem do celu. Stróże prawa minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy na czas przejścia korowodu, dzięki czemu nie doszło do żadnych zdarzeń, a ruch odbywał się płynnie. Uroczystość zakończyła się bez zakłóceń porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło i zdjęcia: KPP Tarnowskie Góry i UM Tarnowskie Góry