Wolontariusze z Meksyku w 2 LO w Tarnowskich Górach
04 lutego 2020 r. | 07:00

Dwóch wolontariuszy Euroweek, Alejandro Tejeida Tapia z Meksyku oraz Nordianto z Indonezji odwiedzi 2 LO w Tarnowskich Górach w terminie 4-7 lutego 2020r.

Fundacja Euroweek od wielu lat zajmuje się organizowaniem zajęć językowych dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Podczas wizyty w szkole wolontariusze mają okazję przede wszystkim pokazanie swojego kraju, jego kultury, historii, ekonomii, turystyki, tradycji i zwyczajów. Odbywa się to poprzez różnego rodzaju prezentacje, rozmowy z uczniami czy zajęcia warsztatowe.

Wolontariusze opowiadają również o swojej dotychczasowej pracy, którą wykonywali będąc jeszcze w swoim kraju oraz o swoich podróżach, co stanowi chyba najciekawszy element spotkania. W trakcie wizyty uczestnicy chętnie uczą się narodowych tańców oraz poznają często nieznaną im kuchnię. Wszystkie te działania mają na celu rozwinięcie dzieci zarówno pod względem językowym, jak i pod względem kulturowym, a także oswojenie ich z językiem angielskim. Wolontariusze starają się przekazać młodzieży ideę wolontariatu i korzyści z niego płynących.

Wizyta w polskiej szkole jest również dla wolontariuszy wspaniałym doświadczeniem, gdyż mogą zobaczyć inny zakątek naszego kraju, poznać lokalne zwyczaje czy spróbować potraw charakterystycznych dla danego regionu.

Fundacja Euroweek zachęca do uczestnictwa w warsztatach językowych na Ziemi Kłodzkiej oraz do zapraszania wolontariuszy do lokalnych szkół. Więcej szczegółów można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Fundacją: 792 022 777, adameuroweek@gmail.com (Prezes Fundacji Adam Jaśnikowski) oraz 883 967 717, 533 819 221, kontakt@euroweek.pl (biuro Euroweek).