Wybory Pięknej z Rept – Zakosztuj nowej tarnogórskiej historii! już za nami!
25 kwietnia 2022 r. | 07:25

Sadzenie drzewek, uliczna parada, koncerty, warsztaty, konkursy – nie tylko kulinarne oraz sadzenie i rozdawani jabłoniowych drzewek to w wielkim skrócie podsumowanie niezwykle udanego święta tarnogórskiej odmiany jabłoni “Piękna z Rept”.

NAJLEPSZA KACZKA Z JABŁKIEM: 4 Pory Roku
tak wyglądają wyniki konkursu gastronomicznego dla tarnogórskich restauracji w którym wystartowało 12 lokali.
– Wszystkie dania nadają się do natychmiastowego wprowadzenia do menu – powiedzieli zgodnie jurorzy chwaląc pomysłowość tarnogórskich gastronomów.
NAJLEPSZE STOISKO wybrane przez mieszkańców to to przygotowane przez Tarnowskie Góry – Rada Dzielnicy Osada Jana i Polski Związek Działkowców, oddział w Tarnowskich Górach
NAJLEPSZY SMAKOŁYK Z JABŁKA to z kolei dzieło Rada Dzielnicy Repty Śląskie pospołu z Piekarnia Cukiernia Dolnicki.
– Cieszymy się niezmiernie, ale nie ukrywamy, że chcieliśmy wygrać też konkurs na stoisko – żartowali mieszkańcy Rept, którzy z natury rzeczy byli dziś współgospodarzami pierwszej edycji imprezy poświęconej Pięknej z Rept czyli pochodzącej z tej dzielnicy Tarnowskich Gór odmiany jabłoni. Mieszkańcy Rept dziś rano obchody sadzeniem alei jabłoniowej przy ul. Wodociągowej. W czasie imprezy wszyscy laureaci otrzymywali sadzonki jabłoni – podobnie jak setka szczęśliwców wyłonionych w losowaniach.
– Myślimy, że pierwszą edycją możemy uznać za udaną – mimo niesprzyjającej pogody pokazaliśmy, że tarnogórzanie potrafią pielęgnować swoje historię oraz cieszyć się bawić swoim bogactwem – przyznali Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór i Zbigniew Pawlak, szef Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które wspólnie z Tarnowskie Góry Urząd Miasta zorganizował święto.
A było się czym cieszyć: na scenie pojawiły się tarnogórskie i repeckie zespoły, na Rynku i w okolicy młodzi i starsi tarnogórzanie bawili się w czasie warsztatów, gry miejskiej i jarmarku oraz pokazów w wykonaniu teatru Lufcik na korbkę. Kolejna edycja “Wyborów” i …kolejnych 200 sadzonek jabłoni już za rok!:)