Wypadek motocyklisty z samochodem
07 lipca 2020 r. | 07:00

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w Boniowicach. W zderzeniu motocykla z ciężarówką ranny został kierowca jednośladu, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej z Gliwicką w Boniowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierowca motocykla marki Ducati, zderzył się z samochodem ciężarowym, w którego momencie 36-letni kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowany został motocyklista, który z obrażeniami ciała Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Dokładne okoliczności wypadku badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

Ciepłe dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety, często dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry