Wypadek na Częstochowskiej
18 lutego 2020 r. | 12:00

Policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca oraz pasażer jednego z pojazdów z obrażeniami ciała trafili do szpitala. To już kolejny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. W niedzielę, z tej przyczyny na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, doszło do kolejnego wypadku. Na miejscu ustalono, że 31-latek kierujący samochodem osobowym marki Citroen, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Alfa Romeo, którym kierował 41-letni tarnogórzanin.

W zderzeniu samochodów ucierpieli kierowca i pasażer alfy, którzy z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia sprawdzają tarnogórscy śledczy.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry