Wypadek z udziałem rowerzysty
21 października 2019 r. | 21:58

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na rondzie Ranoszka w Tarnowskich Górach. W zdarzeniu poszkodowany został rowerzysta, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj tuż po godzinie 17:00. Jak wstępnie ustalili obsługujący to zdarzenie policjanci, 35 – letni kierujący samochodem marki Chevrolet Aveo, wjeżdżając na rondo, potrącił 31- letniego rowerzystę. Tarnogórzanin, który kierował jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym dlatego każdego dnia na tarnogórskich drogach można spotkać wielu cyklistów. Policjanci z tarnogórskiej komendy apelują o rozwagę i ostrożność. Niestety nie każda podróż na dwóch kółkach kończy się szczęśliwie i to zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zdarzenia drogowego dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem.

Ponadto rowerzystom przypominamy, że tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego, muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa.

Należy również pamiętać, iż rower - jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w:

  • światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
  • światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające - z tyłu,
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry