Zakład masarski WIĘCEK zamknięty do odwołania
27 marca 2020 r. | 14:25

Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje - Zakład Masarski Więcek zamyka swój zakład produkcyjny oraz wszystkie sklepy.

Jeszcze wczoraj na oficjalnym FP firmy pojawiło się oświadczenie, które sprawiało wrażenie, że nic się nie stało i pogłoski o zarażeniu się koronawirusem przez 2 osoby tam pracujące nie jest prawdą:

"OŚWIADCZENIE
Szanowni Klienci, Zakład Masarski „WIĘCEK" Spółka Jawna Dariusz i Klaudiusz Więcek oświadcza, że w związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem COVID - 19, zapewniamy, że podczas produkcji oraz każdej usługi naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. Dlatego z uwagą śledzimy sytuację oraz na bieżąco optymalizujemy wewnętrzne procedury.
Dziękujemy, że korzystają Państwo z naszych produktów i usług. Pragniemy zapewnić, że pozostajemy w pełni sił produkcyjnych i usługowych. Podejmujemy działania prewencyjne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Jednocześnie oświadczamy, że w razie wystąpienia podejrzenia o zakażeniu koronawirusem COVID-19 pracowników i właścicieli oraz osoby będące w kwarantannie — zostają one automatycznie odsunięte od świadczenia pracy aż do powrotu do zdrowia.
Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zachować profesjonalną obsługę dla wszystkich naszych klientów.
W załączeniu przedstawiamy państwu informację Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), z którą prosimy również się zapoznać. "

Tymczasem dziś pojawiła się informacja, że "z dniem 27.03 nasz zakład oraz sklepy będą nieczynne do odwołania".