Zarządca kamienic: podcienia pójdą do poprawki
07 lutego 2023 r. | 06:36

Jak tylko pogoda pozwoli, w podcieniach na tarnogórskim Rynku rozpoczną się poprawki. Tak ustalili zarządca prywatnych kamienic, wykonawca remontu, kierownik budowy i inspektor nadzoru. Urząd dostał właśnie odpowiedź na swoją interwencję w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski zwrócił się do zarządcy prywatnych kamienic z podcieniami na tarnogórskim Rynku o wyjaśnienia, bo zaledwie miesiąc po zakończeniu remontu ściany wyglądały… Zobaczcie Państwo sami (na pierwszym zdjęciu) Ten stan bardzo nas zaniepokoił, bo – mimo że to prywatni właściciele tych kamienic wybrali i wynajęli firmę remontującą – Urząd Miejski, za zgodą radnych, przeznaczył na ten cel dotację. Dodatkowo podcienia na Rynku to wizytówka naszego miasta, miejsce lubiane przez mieszkańców i gości.

Po interwencji Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy odpowiedź Zarządcy kamienic.  Poinformował nas, że „9 stycznia odbyło się spotkanie z wykonawcą, kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru w związku z pojawieniem się miejsc, w których łuszczy się farba. Ustalono, że należy na bieżąco kontrolować stan podcieni, a kiedy pogoda pozwoli, przystąpić do poprawek”.