Zatrzymany za atak na policjantów
22 lipca 2020 r. | 21:26

Najbliższe 3 lata może spędzić w więzieniu 23-letni mężczyzna, który zaatakował i znieważył interweniujących policjantów. Napastnik został szybko obezwładniony przez mundurowych i trafił do policyjnej celi. Agresor usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Tarnogórscy policjanci zostali wezwani na dworzec autobusowy, gdzie w jednym z autobusów miał się znajdować agresywny mężczyzna. Sprawca zrywał plakaty informacyjne dotyczące COVID-19, a gdy zwrócono mu uwagę, zaatakował kierowcę autobusu.

Policjanci próbowali uspokoić mężczyznę, lecz ten rzucił się na mundurowych i zaczął uderzać pięściami i kopać nogami jednego z nich. Agresor szybko został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie doprowadzenia do komendy, zatrzymany 23-latek był pobudzony i nie miał zamiaru podporządkować się policyjnym poleceniom. Krzyczał i wyzywał policjantów, kopał i próbował gryźć. W końcu mieszkaniec powiatu tarnogórskiego trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia policjantów. Wczoraj prokurator objął go policyjny dozorem. Teraz mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu.