Zatrzymany złodziej
13 kwietnia 2021 r. | 06:54

Kryminalni z Radzionkowa zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który okradał sklepy. Łupem sprawcy padły artykuły spożywcze, których wartość wyniosła blisko 2,5 tysiąca złotych. Rabuś usłyszał zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Mieszkańcowi Bytomia grozi nawet 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 6 kwietnia. W jednym ze sklepów znajdujących się przy ulicy Zofii Nałkowskiej w Radzionkowie sprawcy ukradli artykuły spożywcze warte ponad 600 złotych. Głównie były to słodycze oraz kawa.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Radzionkowa. Policjanci już na drugi dzień od zgłoszenia kradzieży wytypowali i namierzyli złodzieja. Był nim 20-letni mieszkaniec Bytomia, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Szybko wyszło na jaw, że sprawca oprócz kradzieży w Radzionkowie, brał też udział w kradzieży, która w tym samym dniu miała miejsce w sklepie znajdujących się przy ulicy Ułańskiej w Tarnowskich Górach. Tam łupem złodziei padły artykuły spożywcze warte blisko 1800 złotych.

W miniony piątek mieszkaniec Bytomia usłyszał zarzuty kradzieży. Prokurator zastosował wobec 20-latka policyjny dozór. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry