Zderzenie motocyklisty z samochodem
28 kwietnia 2020 r. | 21:46

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Bytomskiej w Wieszowie. W zderzeniu motocykla z osobówką ranny został kierowca jednośladu, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Wczoraj około godziny 18:00 na ulicy Bytomskiej w Wieszowie doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 27-letnia kierująca samochodem marki Volkswagen Jetta, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z motocyklem. 27–letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dobra pogoda sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry