Zderzenie samochodów osobowych – ranni trafili do szpitala
22 listopada 2022 r. | 20:39

Policjanci tarnogórskiej drogówki obsługiwali wczoraj zdarzenie, w którym udział wzięły dwa samochody osobowe. Wśród pięciu uczestników tego wypadku, dwóch z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. 

Sytuacja miała miejsce wczoraj przed godziną 17.00. Dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Gliwickiej w Szałszy, przy zjeździe z autostrady A1 zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Na miejsce skierowani zostali policjanci z drogówki, strażacy i ratownicy.

Jak udało się wstępnie ustalić, kierująca mercedesem 64-latka z Zabrza, chcąc włączyć się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej, od strony Tarnowskich Gór, osobowej dacii, za której kierownicą siedział 67-latek z Bytomia. Konieczna była interwencja ratowników, którzy do szpitala zabrali kierującego dacią oraz jego 9-letniego pasażera.

W miejscu zdarzenia występowały chwilowe utrudnienia, a policjanci wyznaczyli objazdy. Śledczy z tarnogórskiej komendy zajmą się teraz wyjaśnieniem wszystkich okoliczności i dokładnych przyczyn tego wypadku.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry