Zderzenie trzech ciężarówek
16 stycznia 2020 r. | 07:05

Do nietypowej kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów ciężarowych doszło na drodze krajowej nr 78 w Tarnowskich Górach. Na szczęście kierowcom ciężarówek nic się nie stało. Mieszkaniec Częstochowy, który był sprawcom kolizji, został ukarany przez policjantów mandatem.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11.30 na drodze krajowej nr 78 w Tarnowskich Górach. Drogą, jechały za sobą trzy ciężarówki, a przed nimi samochód osobowy. W pewnej chwili, kierowca osobówki zatrzymał się i wykonał manewr skrętu. Jadący za osobówką kierowca Scani wyhamował bez problemu. Wyhamował również jadący bezpośrednio za nim kierujący mercedesem – cysterną. Niestety nie udało się wyhamować kierowcy trzeciej ciężarówki,27-letniemu mieszkańcowi Częstochowy.

Man uderzył w tył cysterny, a ta siłą odrzutu w scanie. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Skończyło się tylko na uszkodzeniu pojazdów. Częstochowianin, za spowodowanie kolizji, został ukarany przez policjantów mandatem. Przez kilkadziesiąt minut pas ruchu w kierunku Gliwic był całkowicie zablokowany, a ruch odbywał się wahadłowo. Obecni na miejscu zdarzenia strażacy zajęli się m.in. usunięciem rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciem jezdni.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry