Zdewastował elewacje wielu budynków – 18-latek w rękach tarnogórskich policjantów
12 lipca 2022 r. | 07:00

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 18-letniego mężczyznę z Tarnowskich Gór, który za pomocą farby w sprayu zniszczył 7 elewacji budynków w centrum miasta.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a wczoraj usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 14 czerwca w centrum Tarnowskich Gór. Mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących zniszczonych elewacji budynków. Sprawca wymalował farbą w sprayu różnego rodzaju napisy na budynkach. Jednego dnia w centrum miasta zniszczył aż 7 elewacji.

Stróże prawa od razu rozpoczęli poszukiwania. Kryminalni z tarnogórskiej komendy sprawdzili nagrania z kamer monitoringów w miejscach zniszczeń, dzięki którym ustalili, kto za nimi stoi. Od tej chwili zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu. W odnalezienie wandala byli zaangażowani policjanci wszystkich wydziałów tarnogórskiej komendy. W niedzielę 3 lipca, policjanci z wydziału prewencji, patrolujący centrum miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy.

18-latek z Tarnowskich Gór trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i przyznał się do winy. Wstępne straty jego działalności wyceniono na blisko 18 tysięcy złotych. Teraz sprawą zajmie się prokurator i sąd. Za przestępstwo to może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KPP Tarnowskie Góry