Złapany złodziej alkoholu
12 sierpnia 2021 r. | 07:00

W sobotę w jednym z marketów na terenie Radzionkowa wpadł mężczyzna, który kradł alkohol. Sprawca, jak się okazało, w tym samym markecie był czterokrotnie i za każdym razem wychodził z niezapłaconym whisky. Za kradzież grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów w Radzionkowie przy ulicy Unii Europejskiej. Sprawcą był 32-latek z Tarnowskich Gór. W tym dniu jego łupem było półtoralitrowe whisky. Po przeprowadzeniu czynności na miejscu okazało się, że ten sam mężczyzna był już wcześniej w tym markecie. Każda jego wizyta kończyła się kradzieżą alkoholu. Jego łupem był ten sam alkohol.

Łączne straty marketu to prawie sześćset złotych. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W jego mieszkaniu po przeszukaniu znaleziono jedną butelkę skradzionego trunku. Pozostałe butelki, jak zeznał, wypił, a kradzieży dokonywał na własne potrzeby. Tarnogórzaninowi przedstawiono zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry