Złodziej paliwa aresztowany
11 maja 2020 r. | 07:08

Policjanci z komisariatu w Radzionkowie namierzyli i zatrzymali 30-latka, podejrzanego o kradzieże paliwa ze stacji benzynowych na terenie Świerklańca, Miasteczka Śląskiego i innych okolicznych miejscowości. Mężczyzna ze swej przestępczej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Teraz grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Od grudnia mężczyzna kradł paliwo z różnych stacji benzynowych. Między innymi był na stacji w Świerklańcu, gdzie po zatankowaniu samochodu, pospiesznie odjeżdżając, potrącił próbująca go zatrzymać pracownicę stacji. Żeby zatrzymać przestępcę, kryminalni z Radzionkowa przeglądali zapisy z monitoringów stacji na których tankował mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki KIA.

Nagrań było bardzo dużo, gdyż złodziej odwiedzał takie obiekty w Miasteczku Śląskim, Pyrzowicach, Rybniku, Gliwicach i wielu innych miejscowościach. Ustalono, że ten sam mężczyzna poruszał się samochodami marki Renault, Honda i Ford. Sprawca przed kradzieżami mocował do samochodu wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Policjanci ustalili, że samochód marki KIA zamówiła w wypożyczalni partnerka mężczyzny. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który podjechał wypożyczoną KIA pod dom kobiety. W trakcie przeszukania znaleziono w aucie plastikowy pojemnik z paliwem, kominiarkę i skradzione z terenu Będzina tablice rejestracyjne. Zebrany materiał dowodowy pozwolił sądowi wydać decyzję o zastosowaniu najostrzejszego środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. 25-latka z Będzina została natomiast objęta przez prokuratora policyjnym dozorem.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry