Złodzieje katalizatorów wciąż aktywni
06 października 2021 r. | 18:47

Tarnogórscy policjanci odnotowali w ostatnich kilku tygodniach kradzieże katalizatorów z samochodów. Złodzieje działają głównie nocą, a samo wycięcie katalizatora z zaparkowanego samochodu zajmuje im zaledwie kilka minut.

Policja apeluje do mieszkańców Tarnowskich Gór i powiatu o czujność i zwracanie uwagi na obce osoby podejrzanie zachowujące się i nieznane pojazdy pojawiające się na osiedlowych parkingach.

Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Cały proceder nie trwa długo, dlatego tak ważna jest reakcja mieszkańców lub przechodniów na to, co się dzieje wokół nas. Jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie Policję. Wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku.

Nawet jeśli okaże się, że to sam właściciel naprawia coś w swoim pojeździe, policjanci szybko wyjaśnią sprawę bez żadnych konsekwencji dla zgłaszającego. Przy tego typu kradzieżach ogromne znaczenie ma czas reakcji, dlatego reaguj, gdy widzisz obce podejrzanie zachowujące się osoby w twojej okolicy. Nigdy nie możesz mieć pewności, że złodziej nie czyha akurat na twoje mienie.

W każdej sytuacji dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie bójmy się reagować, by zapobiec kolejnemu przestępstwu.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry