ZNALAZŁA TELEFON I DAŁA GO SYNOWI W PREZENCIE
05 maja 2021 r. | 07:05

Dzielnicowi zatrzymali kobietę, która odpowie za przywłaszczenie telefonu komórkowego. Tarnogórzanka znalazła zgubiony przez 28-latkę przedmiot i go nie zwróciła. Co więcej, dała go w prezencie swojemu synowi. Przypominamy, że przysłowiowe „znalezione nie kradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej.

W miniony piątek 28-latka zawiadomiła policjantów o zgubieniu swojego telefonu komórkowego wartego 1200 złotych. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego obawiała się, że telefon mógł zostać przywłaszczony przez jakąś osobę. Pokrzywdzona się nie myliła. Nagranie z kamer monitoringu potwierdziło, że telefon zabrała jakaś kobieta i zamiast zgłosić fakt znalezienia go Policji, postanowiła telefon zostawić dla siebie.

Sprawą zajęli się dzielnicowi, którzy współpracując z pokrzywdzoną 28-latką oraz innymi osobami, szybko namierzyli sprawczynię przywłaszczenia. Policjanci ustalili tożsamość kobiety i adres jej zamieszkania. Sprawczyni została zatrzymana. 50-latka podczas przesłuchania od razu przyznała się do przywłaszczenia telefonu. Okazało się, że zdążyła już go podarować w prezencie synowi.

Policjanci odzyskali przywłaszczony telefon i oddali go prawowitej właścicielce. Tarnogórzanka w poniedziałek usłyszała zarzut przywłaszczenia i grozi jej kara nawet roku więzienia.

Przypominamy, że przysłowiowe „znalezione nie kradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej. Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt Policji albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry