Znów zderzenie na skrzyżowaniu Opatowickiej z Obwodnicą
07 kwietnia 2021 r. | 08:24

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Opatowicką. W zderzeniu ciężarówki i dwóch samochodów osobowych ucierpiał kierowca jednego z aut. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do wypadku doszło w miniony piątek około godziny 10:30 na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Opatowicką w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierowca ciężarówki jadąc obwodnicą w kierunku ulic Zagórskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Opatowicką zatrzymał się, ponieważ sygnalizacja świetlna wskazywała czerwone światło. Za ciężarówką zatrzymał się również 71-letni kierowca mini coopera. Niestety jadący za nimi 88-latek, który kierował samochodem marki Ford Fiesta, nie zachował należytej ostrożności oraz odległości od pojazdu poprzedzającego i wjechał w tył coopera. Samochód siłą odrzutu uderzył w ciężarówkę.

Na skutek zdarzenia, ranny został 71-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tarnogórscy śledczy ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry