Miasto chciało zbić kokosy za wynajem lokalu? Coś poszło nie tak
28 września 2018 r. | 12:51
18

Jak wiemy restauracja Say Wok, która znajdowała się na tarnogórskim rynku, od kilku tygodni jest zamknięta. Powodem zamknięcia były ogromne zaległości z płatnościami czynszu. Lokal ten jest własnością miasta.

Do naszej redakcji napisał mieszkaniec.
Macie Państwo jakąś wiedzę na temat planów wobec lokalu na rynku po restauracji „Say Wok” ?

Doszły mnie słuchy, że miasto (radni, radny, burmistrz) zdecydowało się na otwarcie tam biura informacji turystycznej kosztem kilkudziesięciu tysięcy, które zapewne wpadłyby do budżetu miasta z tytułu wynajmu — a wiem, że były zapytania innych restauratorów, ale odbiły się od urzędowej ściany. Strach sąsiednich właścicieli przed konkurencją?

Z tym pytanie udałem się do naczelnika Biura Promocji Miasta. Piotr Korab w krótkiej rozmowie potwierdził, że są plany otwarcia w tym miejscu biura informacji turystycznej. 

Kilka faktów. 

Umowę na wynajem lokalu pod restaurację "Say Wok" podpisał Kamil Speer. 

Członkiem zarządu spółki wynajmującej sąsiedni lokal "Sherlock" jest Marcela Speer, która jest partnerką radnego Tomasza Nawrata należącego do Inicjatywy Obywatelskiej.

Miesięczny czynsz za wynajem lokalu pod restaurację "Say Wok" kosztował 9225 zł.

Według aneksu o numerze OR. 032.945.2017 wiceburmistrz Skrabaczewski przyznał ponad 27 tys. zł ulgi czynszowej za przeprowadzenie remontu lokalu Say Wok. 

Lokal "10 stopni", który znajduje się w Zabytkowej Kopalni Srebra UNESCO, jest prowadzony przez radnego Tomasza Nawrata. Przypadek? Zbieg okoliczności? 

Aktualne biuro informacji turystycznej

Przyszłe biuro informacji turystycznej?

Poniżej informacje o zaległościach restauracji "Say Wok", umowa najmu lokalu i aneksy. 

ŁUKASZ DUDEK 

 18 odpowiedzi na “Miasto chciało zbić kokosy za wynajem lokalu? Coś poszło nie tak”

 1. Miron napisał(a):

  Układy ukladziki całe TG

  17
  6
 2. Zainteresowana napisał(a):

  No i co wynika z tych odkryć panie Dudek?

  8
  6
  • Igor napisał(a):

   Kiedy czytam Pani pytanie przypomina mi się pewien dowcip: Dwóch mężczyzn siedzi w operze i jeden się zesrał. Ten, który się nie zesrał pyta posranego z oburzeniem: Ależ Pan się chyba zesrał? Na co otrzymuje odpowiedz: Tak, ale o co chodzi?

   17
   3
 3. Observer napisał(a):

  I znowu się Du.ek zesrał w wentylator. Ciekaw jestem nazwiska tego „mieszkańca”. Styl odpowiedzi sugeruje jednego pana, który jest marionetką jednej pani, która jest marionetką innego pana, który ma łupież. Wszak Du.ek sam nie napisałby tak dużo i tak w miarę poprawnie.

  10
  8
 4. Gryjtla napisał(a):

  Bankructwo say woka przesunęło Wyspę Smaku o rok..

  3
  10
 5. Istna mafia napisał(a):

  Ogólnie z tego co widać układ Sherlock, 10stopni, Akira i radni. Jak można na coś takiego zezwolić? To istna szopka że taki radny co nic nie ma oprócz gaci tak kręci lodziki. Czas zabrać się za ten układ ale to raczej nie za ten czas wyborów bo nic się raczej nie zmieni. Ciekawe czy płacą czynsze w innych restauracjach na czas?

  9
  8
 6. Basia napisał(a):

  Ale pierdołami się Pan zajmuje, Panie Dudek. 😛

  5
  6
 7. Sławek napisał(a):

  Ja w kwestii formalnej.
  Czy autor zaruchał już coś w Urzędzie TG, bo podobno ma tam niespełnioną miłość wśród radnych?

  4
  4
 8. Misiek napisał(a):

  Prawda jest taka ze te uklady smierdza. Pracuje w gastro od kilkunastu lat i wiem ze tak to wyglada…….Radni i wlasciciele kilku restauracji w TG ?? A chetnych na te lokale bylo naprawde duzo ! Nawet licytacja nic nie dala . Dziwne co ?

  6
  2
 9. Tj napisał(a):

  Widać po tej sytuacji, że Radny Karwat jest dobrym lobbystą w ratuszu. Nie pozwolił po jego wpadce z Say wok na otwarcie lokalu gastronomicznego, żeby mu nie robić konkurencji dla jego lokali(Sherlock i Akira). Ktoś kiedyś te działania rozliczy. Radny miasta ma najlepsze lokalizacje gastronomiczne w mieście (10 stopni kopalnia zabytkowa, Akira i Sherlock na rynku).

  3
  1
 10. polak napisał(a):

  zobaczyć całość, zachowanie radnego pewnego radnego
  https://www.youtube.com/watch?v=bo4UL2nXliQ

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *