Fot. muzeumTG na zdjęciu Michał Sporoń, Tomasz Głogowski/FB
Nauczyciel tarnogórskiego “Staszica” namawia do kłamstwa maturzystów?
22 kwietnia 2019 r. | 21:23

Jutro tj. 23 kwietnia o godz. 11.00 w Tarnowskich Górach będzie zorganizowana ogólnopolska manifestacja poparcia dla nauczycieli.

Zapraszamy wszystkich: koleżanki i kolegów pedagogów, rodziców, uczniów i osoby, którym zależy na lepszej szkole i które chcą pokazać solidarność z nauczycielami. - pisze na swoim profilu radny powiatowy, nauczyciel Michał Sporoń.

Spotykamy się pod Biurem Poselskim Barbary Dziuk przy ul. Sienkiewicza 1, a następnie wybieramy się pod Biuro Senatora Krystiana Probierza przy ul. Bytomskiej 10. Na koniec udamy się pod Biuro Poselskie Tomasza Głogowskiego przy ul. Opolskiej 1. - dodaje radny.

Organizatorzy planują przekazać tarnogórskim politykom petycję w sprawie zmian w edukacji.  Internauci zauważają, że niedawno opublikowane postulaty w końcu mają sens. Pojawiają się również głosy, że poparcie dla strajkujących nauczycieli jest już tak niewielkie, że postanowili bardziej merytorycznie podejść do tematu.

Kilka dni przed publikacją nowych postulatów, radny Michał Sporoń opublikował instrukcję dla maturzystów.

Michał Sporoń
Prawdopodobnie egzaminy zostaną zorganizowane, na podobnych zasadach, jak poprzednie – po gimnazjum i po szkole podstawowej. MATURZYŚCI MUSICIE WIEDZIEĆ, że według procedur, do 2 dni po egzaminie możecie się odwołać, że zostały złamane zasady obiektywnego zdawania egzaminów – np. pisano niesamodzielnie, nie było warunków do skupienia, nie było słychać lektora – w czasie zdawania egzaminów z języków obcych. Na obydwu poziomach - PODSTAWOWYM I ROZSZERZONYM. Jeśli MATURZYŚCI, nie odwołacie się do 2 dni, to potem możecie składać TYLKO zażalenie na wynik procentowy matury na świadectwie.

STRAJK W EDUKACJI – NOWA FAZA !!!!!!!!!!!!! TERAZ OGROMNA PROŚBA DO WSZYSTKICH ,( i nie chodzi tutaj o „clickalitas”-...

Gepostet von Michał Sporoń am Mittwoch, 17. April 2019


Nowe postulaty.

1. Zmiana podstaw programowych w oparciu o rzetelne konsultacje z uczniami i nauczycielami,
2. Zmniejszenie liczby dzieci w klasach do maksymalnie 20.
3. Uregulowanie zasad pracy nauczycieli wspomagających – jeden nauczyciel na jednego ucznia.
4. Zwrócenie uwagi na dzieci szczególnie uzdolnione – dodatkowe zajęcia wspomagające ich rozwój i potencjał.
5. Ograniczenie szkolnej biurokracji.
6. W każdej szkole pedagog i psycholog dziecięcy zatrudniony w pełnym wymiarze godzin.
7. Opieka medyczna codziennie w pełnym wymiarze godzin.
8. Godne wynagrodzenie.
9. Finansowanie oświaty bezpośrednio z budżetu państwa.

Tym razem wynagrodzenie jest zaprezentowane na 8. pozycji.  Na plakacie do jutrzejszego wydarzenia widnieje tylko #1000 netto.

facebook.com

źródło: facebook/Michał Sporoń

ŁUKASZ DUDEK