Fot. UM Tarnowskie Góry
Mieszkańcy wybrali. 500 tys. zł na “Skwer rekreacyjno-wypoczynkowy w Strzybnicy”
15 listopada 2017 r. | 12:42

Już po raz czwarty mieszkańcy Tarnowskich Gór mogli wybrać swoją miejską inwestycję do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego. Na ten cel przeznaczono, podobnie jak w roku ubiegłym 500 tys. zł. Głosowanie trwało trzy miesiące.

W 2018 roku pieniądze z budżetu obywatelskiego zostaną przeznaczone na budowę "Skweru rekreacyjno wypczynkowego w Strzybnicy".

Skwer to centralny punkt dzielnicy, stanowiący miejsce do wspólnych spotkań, wypoczynku, rekreacji, budowania więzi społecznych, ale też punkt upamiętniający i odwołujący się do historii i tradycji dzielnicy. Skwer mieści się przy ul. Strzybnickiej w Tarnowskich Górach - to teren pomiędzy blokami a piekarnią i remizą strażacką.

Opis projektu:

"Projekt ma na celu zagospodarowanie istniejącego skweru na cele rekreacyjno - wypoczynkowe. Projekt zakłada, iż centralny punkt skweru stanowiłby pomnik hutnika wraz z herbem Strzybnicy, jako nawiązanie do historii dzielnicy. Teren wokół pomnika wybrukowany, do pomnika prowadziłyby wybrukowane alejki, częściowo wyposażone w fontanny chodnikowe (2kpl.). W chodniku zabudowane płytki zawierające ciekawe informacje (ważne daty i wydarzenia z historii Strzybnicy). Skwer wyposażony w ławeczki, kosze na śmieci, oświetlenie parkowe. W pozostałych częściach skweru zagospodarowana zieleń ozdobna niska i wysoka. Skwer oddzielony od jezdni, niskim ogrodzeniem ozdobnym. Teren skweru należałoby odpowiednio przygotować -¬ wyrównać, naprawić krawężniki, obsiać trawą. Teren położony jest w centralnej, uczęszczanej części Strzybnicy, blisko kościoła, straży pożarnej czy restauracji. Obecnie teren jest zarośnięty, zaniedbany, niewykorzystany i służy głównie jako miejsce do wyprowadzania zwierząt. Realizacja projektu nada nowego wyglądu i znaczenia dla tego terenu. Stanie się on charakterystycznym punktem Strzybnicy, swego rodzaju rynkiem i wizytówką dzielnicy, gdzie mieszkańcy mogli by odpoczywać, spotykać się, ale też poznawać i kultywować historię dzielnicy".

Raport z głosowania.

źródło: UM Tarnowskie Góry