KPP Tarnowskie Góry
Mieszkaniec Zbrosławic złapany. Grozi mu 10 lat za kratami
02 stycznia 2019 r. | 12:06

Policjanci ze Zbrosławic zatrzymali 20-latka, który dokonał kradzieży elementów metalowych z zakładu ślusarskiego w Jaśkowicach. Stróże prawa odzyskali całość złodziejskiego łupu wartego prawie 13 tys. zł. Młodemu mieszkańcowi Zbrosławic grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamań do zakładu ślusarskiego w miejscowości Jaśkowice doszło pod koniec grudnia tego roku. Pierwsza kradzież miała miejsce 21 grudnia. Sprawca dostał się na teren zakładu, przecinając siatkę ogrodzeniową. Wtedy skradziono metalowe płytki wartości 6 tys. zł. Za drugim razem złodziej skradł metalowe lemiesze o wartości 7 tys. zł i wadze ok. 500 kg.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni i dzielnicowi z komisariatu policji w Zbrosławicach. Stróże prawa szybko wpadli na trop rabusia. Ten wykazał się brakiem wyobraźni i sprzedawał skradzione wcześniej metalowe elementy w okolicznych złomowiskach. Złodziejem okazał się znany stróżom prawa 20-latek ze Zbrosławic. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Rabuś przyznał się i odpowie teraz przed sądem. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane.

/KPP Tarnowskie Góry