Fot. wroclaw.pl
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej na dużym ekranie w Tarnowskich Górach. Trwają rozmowy z TVP
15 lutego 2018 r. | 22:37

W grudniu na naszym profilu facebook opublikowałem ankietę dotyczącą organizacji strefy kibica Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wynik ankiety wysłałem do Burmistrza Arkadiusza Czecha.

Jak możemy przeczytać w piśmie otrzymanym z Urzędu Miejskiego, nasze nagłośnienie akcji przyniosło efekt. Tarnogórscy urzędnicy zainteresowali się tematem.

Urząd Miejski pisze: 

"W odpowiedzi na Pana petycję dotyczącą utworzenia w Tarnowskich Górach plenerowej strefy kibica Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej informuję, co następuje.

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach prowadzi od stycznia br. w powyższym temacie rozmowy z TVP S. A. Z otrzymanych od telewizji informacji wynika, że Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP S.A. jest jeszcze w trakcie dokonywania końcowych ustaleń ze stronami (organizatorami oraz właścicielami stosownych praw oraz przedstawicielami technicznymi).

Od przebiegu tych rozmów zależy ostateczny koszt oferty związanej z organizacją Strefy Kibica w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018 w Rosji. Telewizja informuje nas na bieżąco o przebiegu negocjacji, jednak póki co nie ma jeszcze wytycznych dotyczących warunków i kosztów organizacji Strefy Kibica w Tarnowskich Górach. Koszt przedsięwzięcia będzie kluczowy na etapie podejmowania przez gminę decyzji w sprawie organizacji plenerowej Strefy Kibica.

Jednocześnie gmina posiada informacje, że zlokalizowane w Tarnowskich Górach restauracje są zainteresowane transmisją rozgrywek dla swoich klientów."

 Co do finansowania przedsięwzięcia.

Jest jeszcze czas na pozyskanie sponsorów. A jeśli nie uda się pozyskać potrzebnej kwoty, zawsze można zrezygnować z corocznych nagród dla urzędników. Między innymi takie argumenty przedstawiłem w piśmie do Burmistrza.

Poniżej publikuję treść pisma wysłanego do tarnogórskiego magistratu.

ŁUKASZ DUDEK