PKM Świerklaniec | www.youtube.com
MZKP Tarnowskie Góry na skraju bankructwa?
11 października 2018 r. | 09:39
27

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała negatywną opinię wykonania budżetu MZKP Tarnowskie Góry za pierwsze półrocze. W uzasadnieniu czytamy, że przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania związku, deficyt wyniósł ponad 2,9 mln zł. To jednak nie wszystko, ponieważ MZKP posiada ponad 3,9 mln zł zaległości wobec PKM Świerklaniec.

RIO Katowice:
"Sytuacja taka w ocenie Składu Orzekającego jest bardzo niepokojąca. Zobowiązania wymagalne Związku stale powiększają się. W okresie I półrocza 2018 roku wzrost zobowiązać wymagalnych w stosunku do stanu na koniec 2018 roku wyniósł 60%.

Dodatkowo wygenerowany w tym okresie deficyt na prawie 3 mln zł powoduje, że sytuacja finansowa Związku wymaga natychmiastowych działań eliminujących tę niekorzystną sytuację. Skład Orzekający wykazuje zatem konieczność podjęcia ze strony Związku i tworzących go gmin członkowskich odpowiednich decyzji. Dalsze powstrzymywanie się przed rozwiązaniami naprawczymi może bowiem w konsekwencji także negatywnie odbić się na finansach gmin członkowskich."

MZKP Tarnowskie Góry jest źle zarządzany. Prezesi i dyrektor zrobili sobie ze związku swój własny folwark. Wiceprezes PKM Świerklaniec rocznie zarabia ponad 316 tys. zł. Ile zarabia prezes i dyrektor? Ile zarabiają inni najbliżsi współpracownicy pracujący w MZKP i PKM? 

Wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski jest członkiem zarządu MZKP. 

Poniżej opinia RIO.

ŁUKASZ DUDEK27 odpowiedzi na “MZKP Tarnowskie Góry na skraju bankructwa?”

 1. Jak widać napisał(a):

  Przede wszystkim nalezy natychmiast mniejszyć o polowe wynagrodzenia na stanowiskach zarzadu

  35
  4
  • Tmk napisał(a):

   Tam powinien wejść prokurator i cba. W pkm jak i w Mzkp są takie przekręty że głowa boli np Pkm Świerklaniec sprzedaję się autobusy rocznik 2007 bo są za stare A potem kupuje autobusy z 2000 roku twierdząc że te spełniają wymagania A przecież Mzkp jest właścicielem Pkm Świerklaniec

   11
   1
 2. Jak widać napisał(a):

  I kto te wynagrodzenia zatwierdza?

  8
  7
 3. tarnogórzanin napisał(a):

  To jest właśnie idealny przykład jak działa Inicjatywa Obywatelska. Dobrze że taka informacja jest przed wyborami pokazana publicznie. Mamy historyczną szansę zmienić władzę. Tarnogórzanie!

  27
  3
 4. zbulwersowany napisał(a):

  Jestem zbulwersowany po raz kolejny informacjami o MZKP i ich sposobem zarzadzania. Gminy ościenne co roku muszą partycypować w kosztach, by mieszkańcy mogli przemieszczać się z punktu A do punktu B. Przyglądając się historii już mieliśmy kiedys do czynienia z zadłużeniem wobec PKM Świerklaniec, przez władze Piekar Śl. Sprawa wtedy znalazła finał w sądzie.
  Mam zapytania zatem:
  – na jakiej podstawie, ktoś wogóle otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 316 tys zł za zarządzanie, mając deficyt budżetowy??
  – Dlaczego Gminy (czyli mieszkańcy) mają ponosić coraz wyższe koszta kiedy to zarząd nieradzi sobie z wykorzystaniem pieniędzy??
  – jak wygląda rozliczenie z prywatnym przewoźnikiem Nowak transport, czy wobez niego MZKP również ma zaległości?

  31
  1
 5. wehikół czasu napisał(a):

  wniosek z 4 pazdziernika, odpowiedz na wniosek z 10 wrzesnia a uchwala podjeta 20 wrzesnia…….. NIEWIARYGODNE!!! podroze w czasie ojejejejejjejjejejerozerozerozejejeje…… buahahaha

  11
  3
 6. Jak widać napisał(a):

  Burmistrz Czech wygra i to spokojnie bo dużo dla TG zrobił

  9
  21
 7. Kierowca PKM napisał(a):

  Pracownicy zarabiają grosze a prezesi i pracownicy biurowi pierdzą w stołki i ciągną kasę czas z tym skończyć idę na wybory stop Czechowi i jego bandzie !

  16
  1
  • zbulwersowany napisał(a):

   Z całym szacunkiem, ale nie sam Burmistrz decyduje co ma być robione, ale w głównej mierze za ten fakt odpowiada Rada, a Burmistrz sprawuje władzę wykonawczą.

   4
   2
 8. Jak widać napisał(a):

  PiS juz rządzi 3 lata i nie ma czasu by wprowadzić ustawe regulujacą patologie w wynagrodzeniach

  5
  3
  • jorg napisał(a):

   wprowadził przecież nową ustawę kominową.. i nie uwierzysz. Wynagrodzenie prezesów PKM mieści się w niej. Po prostu niektóre rzeczy nie przechodzą przez lumpenploretariackie umysły:)

   0
   3
  • nowy czas napisał(a):

   na początku były problem płac kominowych ale znaleziono cwany sposób by uciec pod skrzydła spółek prawa handlowego i raczej jest to na dziś nie do ruszenia, ja rozumiem jak ktoś prywatnie robi taki myk ale dużo dobra publicznego przeszło po takie spółki i tam już wszystko można i nikt się nie dowie ile zarabiają prezesi tych spółek tajemnica prawa handlowego, wielkie chamstwo i cwaniactwo przejęli majątek publiczni i teraz udają super spółki.
   Tu taj mechanizm jest prosty MZKP ściąga z gmin opłaty za transport publiczny i finansuje pierw siebie potem resztę miedzy innymi zajezdnię Świerklaniec i we wszystkich szczeblach są prezesi i reszta śmietany i tam są płace nie małe.
   Problem jest u góry, konstytucja i prawo wszystko do wymiany łatanie nic nie daje nawet pogarsza.
   KONSTYTUCJA I PRAWO TO PODSTAWA KAŻDEGO SPOŁECZEŃSTWA

   2
   0
   • Jak widać napisał(a):

    Problemu nie ma u gory bo w jedna noc pisowcy sa w stanie przeglosować wszystko ale widać ze pisozlodzieje te stanowiska podzielili miedzy sobą

    0
    1
    • nowy czas napisał(a):

     no nie niestety nie, co to a różnica głosowanie w nocy czy w dzień wszyscy posłowie maja prawo głosu a co do prawa handlowego ustawa nakazująca zwrot i to na dodatek działająca wstecz nigdy nie powstanie,

     1
     0
 9. polak napisał(a):

  Zachowanie pewnego radnego z Tarnowskich Gór:
  https://www.youtube.com/watch?v=bo4UL2nXliQ

  7
  1
 10. polak napisał(a):

  zobaczyć całość!!!!

  5
  1
 11. nowa napisał(a):

  To ma być radny? Ludzie ja wam współczuję ….

  10
  1
 12. Observer napisał(a):

  Policz sobie to wszystko, Du.ek w skali budżetu MZKP, a nie twoich prymitywnych wyobrażeń na temat rachunkowości. Dojdziesz wtedy… No tak, ku.wa, dojdziesz… Gó.no, nie dojdziesz, bo przecież ty nie jesteś w stanie dojść do żadnych wniosków, gdy problem przekracza znalezienie wyniku sumy cyfr 2.
  W każdym razie ktoś, kto zna trochę zagadnienia budżetu, wie, z czego utrzymywany jest MZKP, jaka jest struktura wpływów itp., dojdzie do wniosku, że w tym, co piszesz prawda najmniej się liczy. Liczy się natomiast to, że znowu wrzuciłeś gówno w wentylator. Swoją drogą ciekaw jestem, kto podsuwa ci te wszystkie „tematy” i „sensacje”? I kolejna rzecz, do wyborów jeszcze 5 dni, potem niedziela i co dalej? {iS przegrywa, a ciebie wypier.alają z roboty? Przecież przestaniesz być potrzebny, a za darmo ci płacić nie będą, bo chyba nikt nie wierzy w to, że ty z tej miłości do Polski tak tu wszystkich i wszystko obrzygujesz.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *