Zdjęcie ilustracyjne | Straż Graniczna
Na ulicy Piłsudskiego policja zatrzymała audi. W bucie tarnogórzanki znaleziono marihuanę
09 marca 2019 r. | 14:43

Policjanci z tarnogórskiej komendy zatrzymali dwie kobiety, które posiadały przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło w środę w godzinach wieczornych na ulicy Piłsudskiego w Tarnowskich Górach.

W środę wieczorem policja zatrzymała do kontroli samochód audi. Mundurowi na ulicy Piłsudskiego w Tarnowskich Górach zauważyli pojazd na tablicach rejestracyjnych z innego województwa oddalonego o prawie trzysta kilometrów. W środku były trzy osoby. Za kierownica siedział mężczyzna, a pasażerkami były dwie kobiety.

Po sprawdzeniu kierującego 29-latka z powiatu myszkowskiego, okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. Został ukarany mandatem karnym, a jego samochód odholowano na parking. W trakcie legitymowania u jednej z pasażerek 19-letniej mieszkanki Woźnik, policjanci znaleźli torebkę z suszem roślinnym. Kobietę zatrzymano i wraz z koleżanką przewieziono do komendy.

W trakcie czynności u drugiej pasażerki 29-latki z Tarnowskich Gór, w bucie ujawniono, schowane zawiniątko, które też zawierało susz. Substancje przebadano, była to marihuana o łącznej wadze prawie pięciu gram. Kobiety zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Tarnowskie Góry