powiat.tarnogorski.pl
Nagroda “Orła i Róży” dla profesora Miodka
22 maja 2017 r. | 20:27

Podczas uroczystej sesji w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, która odbyła się 22 maja profesor Jan Miodek otrzymał nagrodę „Orła i Róży".

– To najwyższa godność, jaką Rada Powiatu Tarnogórskiego wyróżnia ludzi wybitnych, o ogromnych zasługach w dziedzinie, w której działają, ludzi niepowtarzalnych, oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju, a nikt z nas, tutaj zgromadzonych, nie wątpi, że osobami o takich właśnie przymiotach jest pan profesor Miodek – mówiła Pani starosta, przedstawiając zasługi profesora tarnogórzanina.

Nagroda „Orła i Róży” to szczególne wyróżnienie przyznawane osobom, które w sposób wyjątkowy zasłużyły się w działalności kulturalnej, sportowej, społecznej oraz charytatywnej.

Gratulacje złożyli profesorowi Miodkowi m.in. poseł na Sejm Barbara Dziuk, burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych, wśród których był również Marek Kandzia, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które było laureatem ubiegłorocznej nagrody „Orła i Róży”. Na zakończenie uroczystej sesji profesor Jan Miodek dokonał pamiątkowego wpisu do Kroniki Powiatu Tarnogórskiego.

Fot. Barbara Dziuk

źródło/foto: powiat.tarnogorski.pl

ŁUKASZ DUDEK