Niebezpiecznie na „Dworcu Europa”. Ochroną zajmuje się 74-letni emeryt
20 marca 2018 r. | 14:35
21

Po naszym artykule na temat ostatniego pobicia na dworcu autobusowym, mieszkanka Tarnowskich Gór postanowiła napisać do naszej redakcji wiadomość (treść zanjdziecie poniżej).

W celu pozyskania informacji na temat ochrony dworca zadzwoniłem do MZKP Tarnowskie Góry. Podczas rozmowy telefonicznej dyrektor Henryk Szudy, zapytany o piątkowe pobicie stwierdził, że podobne zdarzenia średnio mają miejsce raz w tygodniu.

Na "Dworcu Europa" całkiem niedawno został zatrudniony emerytowany 74-letni policjant Paweł Mrachacz. I to by była, cała ochrona dworca nie licząc osoby przeglądającej monitoring.

Czy miasto UNESCO nie ma pieniędzy na fachową ochronę ważnego punktu komunikacyjnego?

Jeśli powodem jest brak pieniędzy, to znam proste rozwiązanie.

Zwolnić kilka osób ze Straży Miejskiej i pieniądze na ochronę szybko się znajdą.

Wiadomość od Mieszkanki.

Chciałam się odnieść do artykułu, który pojawił się w ostatnich dnia na portalu. Dotyczył on pobicia na tarnogórskim dworcu autobusowym. Szczerze mówiąc, jakoś specjalnie się nie zdziwiłam.

Dużo podróżuję komunikacją miejską i bardzo cieszyłam się, kiedy w naszym mieście powstał nowy dworzec.
Stary, jak pewnie większość z nas pamięta, pozostawiał wiele do życzenia. Rozbite szyby, połamane ławki i nie tylko. Do wizytówki miasta było mu daleko.

"Przystanek Europa'' miał być wyjątkowy. Nowoczesny dworzec z ciepłą poczekalnią, elektroniczną tablicą, bezpłatnymi toaletami, a na miejscu to, czego potrzeba każdemu oczekującemu pasażerowi - kiosk, kawiarnia, a nawet ostatnio fryzjer. Jak to zwykle bywa.. było fajnie, ale tylko na początku.

Poczekalnia zamieniła się w stałe miejsce pobytu bezdomnych, wracających z imprezy i totalnie pijanych dziwnych typków i lokalnych cwaniaczków. Nie mam nic do bezdomnych, ale większość z nich niestety nie dba o higienę (pewnie z braku możliwości), a zajmowanie miejsc w ich otoczeniu nie należy do przyjemnych. Czasem aż odechciewa się usiąść w miejscu, w którym ktoś wcześniej siedział i np. bez przerwy się drapał.

Nikt nie wyprasza cwaniaczków-pijaczków proszących o kilka złotych na alkohol, rzucających niewybredne teksty w stronę siedzących w poczekalni ludzi. Często słychać kłótnie, ktoś kogoś szarpie, ktoś inny popycha, ale nigdy nie widziałam, żeby ktoś reagował. Oczywiście można "uciec'' w stronę kawiarni i napić się czegoś ciepłego, ale co to za przyjemność, skoro tam też zaczepiają? Aż w końcu toaleta. W męskiej wiecznie część nieczynna, bo zniszczona, a w damskiej nie lepiej. Panie, które tam pracują starają się dbać o czystość jak tylko mogą, ale niestety.. przy takiej ilości ludzi to chyba niemożliwe.

ŁUKASZ DUDEK

 21 odpowiedzi na “Niebezpiecznie na „Dworcu Europa”. Ochroną zajmuje się 74-letni emeryt”

 1. tG napisał(a):

  Porazka

 2. Urzednik napisał(a):

  Więcej na nagrody dac ku..

 3. nikt napisał(a):

  kurde, Dudek, szanuję że zajmujesz się takimi sprawami, mimo że jakość „artykułów” pozostawia wiele do życzenia;
  faktycznie, nie było w historii dworca, którego by sobie menel nie upodobał, a skokiem cywilizacyjnym byłoby wypraszanie takich typów na zewnątrz, no ale cóż;
  do tego jak zobaczyłem gościa 70+ paradującego po dworcu z napisem „ochrona mzkp” to myślałem że skisne, niby kogo lub co będzie on w stanie ochronić? xdd

 4. Łowcadebili napisał(a):

  Podwyżka cen paliw przygotowana przez PiS

  1
  1
 5. PISOWSKA STRONA napisał(a):

  Jakby emeryt miał godziwą emeryturę to by nie musiał pracować.
  PRECZ Z PIS nic nie robią dla emerytów. tylko dla siebie dają nagroda 60.000zł.

  1
  1
 6. taki napisał(a):

  Raczej to już Przystanek AZJA

 7. Emeryt napisał(a):

  Co racja to racja emeryci mają średnio 1300zl – 1600zl. Jak żyć jak PIS daje sobie PREMIĘ

  1
  1
 8. Wiki napisał(a):

  PIS to banda złodziei. Żeby emeryci musieli dorabiać? Wstyd i hańba dla Polski i Polaków

  1
  1
  • znawca napisał(a):

   za takie skromne wynagrodzenia tylko emeryci podejmą się dorabiać ! Pewnie oferują 5 zł. -normalny człowiek nie podejmuje się takiej pracy bo by nie wyżył !

 9. Peło to syf napisał(a):

  PO to kapusie, złodzieje i sprzedawczyki.

  1
  1
 10. Fiko napisał(a):

  Co prawda to prawda emeryci mają mało. A PIS nic z tym nie robi. Ale są wybory i możemy to zmienić. Nie głosuje na partię polityczne np. PIS.

  1
  1
 11. Patriota napisał(a):

  Emeryt ma 1000zl emerytury dlatego dorabia jako ochroniarz albo sprzątacz.
  Tak dba o nas PIS z Dziukowa na czele.

  1
  1
 12. grzegorz kalemba napisał(a):

  jestem gejem

  2
  1
 13. anna napisał(a):

  „Nowoczesny dworzec z ciepłą poczekalnią, elektroniczną tablicą, bezpłatnymi toaletami, a na miejscu to, czego potrzeba każdemu oczekującemu pasażerowi – kiosk, kawiarnia, a nawet ostatnio fryzjer.” – wszystko pięknie, ładnie tylko szkoda, że pasażerowie podróżujący z psami nie mają na ten dworzec wstępu (płacąc nie małe kwoty za ich przewóz, z tego co się orientowałam to ceny są jednymi z wyższych w Polsce). Jak już w tekście wspomniano, osoby bezdomne, często nieprzyjemnie pachnące na dworzec wstęp mają, a osoby płacące zostają wyrzucane na mróz z psami, bo tak właśnie zostałam niedawno potraktowana. Uważam, że i dyskusję na ten temat należy podjąć, i coś zmienić w tej kwestii.

 14. Łowcadebili napisał(a):

  Księstwo Lubinskie czyli jak ludzie władzy zra się o KGHM o koryto złodzieje internet o tym szeroko pisze

 15. Monika napisał(a):

  Dzisiaj czarny piątek. Nie damy sie rzadowi PIS. 16.00 CZARNY PROTEST WARSZAWA

  1
  1
 16. Kontroler napisał(a):

  Du.ek, zamiast narzekać, weź się zatrudnij jako cieć na dworcu. Nareszcie będziesz miał robotę na miarę swoich możliwości i do czegoś się przydasz tej umęczonej ojczyźnie. Dostaniesz mundurek, będziesz mógł salutować, prawie jak żołnierz albo inny mundurowy.

 17. Banduch napisał(a):

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *