Fot. KPP Tarnowskie Góry
O 2 promile za dużo
20 stycznia 2017 r. | 17:25

Policjanci z Pyrzowic wraz z tarnogórską drogówką zatrzymali 24-letniego kierowcę skody octavia. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Oprócz tego czeka go kara grzywny a nawet 2 lata w więzieniu.

Wczoraj po godzinie 17:00 dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, że w Zendku (pow. tarnogórski) do auta zaparkowanego przy jednym ze sklepów spożywczych, wsiadają mężczyźni którzy spożywają alkohol. Policjanci pojechali na miejsce sprawdzić zgłoszenie. Na ul. Głównej w Zendku zatrzymali do kontroli skodę octavię, której kierowca był kompletnie pijany. W organizmie 24-latka z Brudzowic znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Oprócz tego czeka go wysoka kara grzywny a nawet 2- letni pobyt w więzieniu.

W tym dniu policjanci zatrzymali jeszcze jednego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem mundurowi na ul. 1-go Maja w Kaletach zatrzymali 34-latka, który kierował peugeotem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Tak jak u poprzednika, oprócz utraty prawa jazdy czeka go wysoka grzywna i kara do 2 lat w więzienia.

„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z policją i działania na rzecz bezpieczeństwa.

KPP Tarnowskie Góry