Fot. KPP Tarnowskie Góry
Tarnogórscy policjanci oddali krew
17 lutego 2017 r. | 17:57

Prawie codziennie dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, m.in. wypadków, w których niezbędna jest krew. Może ona uratować życie osobom poszkodowanym. Tarnogórscy mundurowi i pracownicy korpusu służby cywilnej postanowili dać przykład i oddać życiodajny płyn. Dzisiaj w punkcie krwiodawstwa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, policjanci wzięli udział w akcji "Każda kropla jest cenna" i oddali ponad 6 litrów krwi.

O tym, że warto oddawać krew, policjanci wiedzą doskonale, ponieważ w swojej pracy są świadkami różnego rodzaju tragedii, szczególnie wypadków na drogach, w których giną osoby, a jeszcze więcej zostaje rannych. Oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może uratować ludzkie życie. Od policjantów i pracowników korpusu służby cywilnej, którzy zgłosili się do punktu krwiodawstwa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, personel medyczny pobrał ponad 6 litrów tej życiodajnej substancji. Do akcji przyłączyło się kilkunastu policjantów oraz kilkadziesiąt innych osób. Dzisiaj łącznie udało się zebrać ponad 16 litrów krwi.

Krew, to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie. Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem./KPP Tarnowskie Góry/

zdjęcia: KPP Tarnowskie Góry