Fot. UM Tarnowskie Góry -XXIII Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna
Ogromna inwestycja! Będzie infrastruktura rowerowa w Tarnowskich Górach?
24 listopada 2017 r. | 09:01

W planie w budżecie na 2018 rok znalazła się pozycja pt. "rozbudowa centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście Tarnowskie Góry".

Urząd Miejski w 2018 roku planuje na ten cel przeznaczyć 170 tys. zł. Pewnie dla wielu z was jest to ogromna kwota, jednak dla tego typu inwestycji są to niewielkie pieniądze. Dla przykładu warto zwrócić uwagę na sąsiednie miasto. Piekary Śląskie na infrastrukturę rowerową od 2018 do 2020 roku przeznaczą ponad 25,4 mln zł! Z tego 20 milionów to kwota dofinansowania unijnego.

Przypomnijmy wpis internauty sprzed kilku miesięcy:

"Nie ma się czym chwalić. Brak ścieżek rowerowych, dziury i kałuże na każdym kroku, a na dokładkę wściekli kierowcy, wyprzedzając na chama. W Tarnowskich Górach w ogóle nie inwestuje się w poprawę infrastruktury rowerowej (a właściwie w jej stworzenie) tylko pisze jakby było, gdyby... Nie pomagają Masy Krytyczne i inne inicjatywy. Jazda rowerem po naszym mieście to zwyczajny horror dla rowerzystów. Chwalimy się UNESCO, ale dla turystów chcących dodatkowo spędzić aktywnie czas nie ma już takiej możliwości. Piszę to z perspektywy przejechanych 4 tys. km w różnych miejscach kraju i wstyd mi za to, co widzę u siebie w mieście."

W Tarnowskich Górach nie inwestuje się w poprawę infrastruktury rowerowe

 

 

ŁUKASZ DUDEK