Fot. UM Tarnowskie Góry
Osada Jana, Opatowice, Strzybnica. Komplikacje przy budowie placów zabaw i strefy ruchu
04 listopada 2017 r. | 12:25

UM Tarnowskie Góry pisze:

Place zabaw na Osadzie Jana oraz w Opatowicach zostaną wykonane w przyszłym roku. Podobnie będzie ze Strefą ruchu i rekreacji w Strzybnicy wybraną przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym na 2017 rok. W przypadku placu zabaw w rejonie ul. Szopena i Kolorowej przetarg został zakończony, ale jeden z oferentów złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

– Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie, ale istnieje prawdopodobieństwo, że procedura nie zakończy się do końca tego roku – informuje Radosław Czajka, naczelnik miejskiego Wydziału Inwestycji i Remontów.

W odniesieniu do placu w Opatowicach (przy świetlicy TCK) oraz strzybnickiej strefy ruchu koszty zaproponowane przez oferentów okazały się rażąco wyższe od kosztorysowych, dlatego oba przetargi zostały unieważnione.

Co się dzieje? Tylko w tym roku wychodzą komplikacje, przy wydawałoby się najprostszych inwestycjach.

We wrześniu zostały oddane do użytku dwa place zabaw na Fazosie i w Strzybnicy. Oba miały być oddane do użytku w czerwcu, ale firma, która była wykonawcą, nie dostarczyła wymaganych dokumentów na czas. Dokumenty zostały oddane dopiero we wrześniu tj. 3 miesiące opóźnienia.

Wczoraj rozmawiałem z rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego z Panią Katarzyną Majsterek. Zadałem kilka pytań, które dotyczyły omawianych komplikacji budowy strefy ruchu i placów zabaw. Pani Katarzyna na moje pytania odpowiedziała, że nie wie, czy może mi takie informacje udzielić. Przypomniałem więc, że informacje, które dotyczą pieniędzy publicznych, są informacjami publicznymi. Pani rzecznik zapewniła, że ustosunkuje się do moich pytań,  a odpowiedzi wyśle tak jak zawsze drogą elektroniczną.

Niestety informacje jak dotąd nie zostały udzielone.

Radny Dariusz Warda na profilu facebook UM Tarnowskie Góry również zauważa problem.

źródło: UM Tarnowskie Góry

ŁUKASZ DUDEK