/Policja
Osiedle Przyjaźń. Ukradł portfel w sklepie. Nagrał go monitoring
02 lutego 2018 r. | 01:06

Wczoraj Jakub Szypuła, który na co dzień jest dzielnicowy z Osiedla Przyjaźń, podczas obchodu swojego rejonu, na jednym ze sklepowych parkingów zauważył zaniepokojonego mężczyznę, który czegoś szukał.

Dzielnicowy zapytał tarnogórzanina, czy nie potrzebuje pomocy. 72-latek odpowiedział, że wyszedł ze sklepu i nie ma portfela, w którym znajdował się między innymi dowód osobisty, prawo jazdy, karty bankomatowe, dowód rejestracyjny oraz gotówka.

Stróż prawa niezwłocznie udał się do sklepu, aby przejrzeć nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowano kradzież portfela. Dzielnicowy rozpoznał złodzieja, wiedział też gdzie mieszka. Kilka minut później rabuś miał już założone na rękach kajdanki. 44-letni tarnogórzanin miał też przy sobie skradziony portfel. Wszystkie skradzione rzeczy wróciły do prawowitego właściciela, który nie krył wdzięczności za odzyskane rzeczy. Rabuś trafił na komendę. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za kradzież, może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Dzielnicowy mł. asp. Jakub Szypuła

/KPP Tarnowskie Góry