Fot. Policja
Oszuści znów działają
19 listopada 2017 r. | 10:41

Śląscy Policjanci codziennie odbierają kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści, dzwoniąc do seniorów, podają się za funkcjonariuszy CBŚ lub za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy.

Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta” wciąż próbują oszukiwać starszych mieszkańców Śląska. W ostatnim czasie śląscy policjanci otrzymali sygnały o kilku próbach wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Niespełna 2 tygodnie temu taką właśnie historię usłyszała od swojego telefonicznego rozmówcy, 63-letnia mieszkanka Jaworzna. Według ustaleń śledczych kobieta, która zadzwoniła do pokrzywdzonej, podała się za oficera CBŚ. Ostrzegła ją i jej 67-letniego męża, że pracownicy banku, w którym trzymają swoje pieniądze, zamierzają ukraść ich oszczędności. Na potwierdzenie swoich słów tajemnicza kobieta przekazała słuchawkę innej osobie, która z kolei podała się za prokuratora. Fałszywa policjantka wypytała, ile mają pieniędzy, a następnie nakłoniła ich, by poszli do banku i je wypłacili. W tym przypadku niestety małżeństwo przekazało oszustowi 180.000 złotych.

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów./Policja/