Park Wodny czeka remont za 4 mln złotych?
27 lutego 2017 r. | 19:24

Urząd Miasta Tarnowskie Góry udostępnił informację, o planowanym remoncie Aqua Parku. Można by powiedzieć, nareszcie! Po tylu latach zaniedbań, przyda się w końcu odświeżyć ten obiekt. Nie wiem na ile mój ostatni artykuł przyspieszył temat remontu, jednak ważne że coś się zaczęło dziać. No chyba że widmo zbliżających się wyborów zadziałało i ruszyło urzędników do zmorzonej pracy?

Artykuł z 12.02.2017r.  tutaj

"O 4 mln złotych na remont Parku Wodnego ubiegać będzie się zarządzająca obiektem Agencja Inicjatyw Gospodarczych S.A. Prace rozpocząć mają się w czwartym kwartale bieżącego roku i potrwają do końca roku 2018.

- Przewidujemy przebudowę szatni, kompleksowy remont łazienek, wymianę całej technologii basenowej, modernizację systemu wentylacji i monitoringu, zakup wyposażenia na basenie sportowym, zmodernizowanie holu wejściowego. O powyższe środki ubiegać będziemy się w Ministerstwie Sportu i Turystyki - mówi Michał Fajer, prezes AIG. - Dodatkowo ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego będziemy się starali pozyskać pieniądze na zmodernizowanie systemu komputerowego w obiekcie - dodaje. Łączna wartość inwestycji to 4 mln zł. By spółka mogła skutecznie ubiegać się o dofinansowanie decyzją Rady Miejskiej dokapitalizowano spółkę poprzez objęcie przez miasto pakietu akcji wartych 500 tys. zł." (artykuł Urzędu Miasta Tarnowskie Góry  z 24.02.2017r).

źródło: UM Tarnowskie Góry

Po ostatniej  Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 22 lipca, postanowiłem zadać pytanie Panu Piotrowi Skrabaczewskiemu - Zastępcy Burmistrza (nieoficjalnie kandydat na Burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych). Podczas rozmowy popełniłem błąd, mówiąc że Pan Piotr jest w zarządzie AIG, ponieważ w rzeczywistości Wiceburmistrz jest członkiem Rady Nadzorczej AIG, czyli nie wiele się pomyliłem. (Nagranie z 22.02.2017 r). 

ŁUKASZ DUDEK