Fot. UM Tarnowskie Góry
Remont Parku Wodnego finansowany z pieniędzy mieszkańców. Jest szansa na niższe ceny?
07 czerwca 2017 r. | 07:55

UM Tarnowskie Góry pisze:

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie na remont Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 3,5 mln złotych, z czego Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na ten cel 1,5 mln złotych w ramach realizacji programu „Modernizacji infrastruktury sportowej”. Pozostała część kosztów remontu zostanie pokryta przy pomocy dofinansowania z Gminy Tarnowskie Góry oraz ze środków własnych.

Remont Parku Wodnego zostanie sfinansowany z naszych pieniędzy. Więc uczciwe by było, gdyby ceny za wejście na basen były mniejsze. Niestety Park Wodny w Tarnowskich Górach nosi niechlubne znamię bardzo drogiego, o czym wszyscy dobrze wiedzą.

Przytoczę tutaj kilka ostatnich wpisów, które ukazały się na profilu FB Urzędu Miasta.

Kamil: Warto też zwrócić uwagę na parking przed aqua parkiem bo samochody tam kradną non stop.

Piotr: Ja juz kiedyś zadałem pytanie. Dlaczego w Niemczech wejście na 3 godziny dla osoby dorosłej i 4 dzieci kosztuje 14 euro a u nas prawie 170 złoty. BO W NIEMCZECH NIE BIORĄ TYLE NAGRÓD CO KROLEWICZE W TG.

Michał: Czyli rozumiem że jak z podatków do tego dokladsmy to cena będzie dla ludzi?

Agnieszka: Cóż z tego. Już kasują jak za zboże. Dostaną dofinansowanie i ceny wzrosną bo atrakcji przybędzie...

Michalina:  Za drogo płacimy za bilety, z dzieciakami godzina trochę mało, bo w tym trzeba się przebierać i wysuszyć. W stosunku do obiektów za granicą płacimy kilkakrotnie wiecej, a atrakcje przy trzeciej/czwartej wizycie są po prostu nudne...

Mariusz:  i będzie taniej?czy drozej po remoncie?

Aneta: remont remontem ale jest stanowczo za drogo a nie wiadomo czy po remoncie jeszcze drozej nie bedzie

I ja odniosę się do całej sytuacji. Zdecydowanie zgadzam się z internautami. Ceny od lat są bardzo wygórowane jak za tak słabą ofertę.

Kolejną sprawą jest temat nagród, który został poruszony w komentarzach przez Pana Piotra. Były ś.p prezes AIG pobierał blisko ćwierć miliona złotych wynagrodzenia rocznego! 

ŁUKASZ DUDEK

FB Urząd Miasta Tarnowskie Góry