Fot. youtube
Piekary Śląskie: 4 lata mieszkała ze zwłokami. Leżały na wersalce
07 października 2017 r. | 11:26

3 października w godzinach wieczornych piekarscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Piekarach Śląskich. Jak się okazało, zgłoszenie dotyczyło odnalezionych w mieszkaniu zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odnalezione ciało mężczyzny leży tam już prawie 4 lata. 

W miniony wtorek ok. godz. 21:00 policjanci zostali wezwani do mieszkania w dzielnicy Piekar - Brzezin Śląskich. Na miejscu obecna była pasierbica 75-letniej kobiety zamieszkującej w miejscu interwencji. Jak się okazało, pasierbica przyszła do kobiety w celu posprzątania mieszkania. W trakcie czynności porządkowych, kobieta, podnosząc koc, znalazła zwłoki leżące na wersalce.  Na miejsce została wezwana Policja.

Przybyli na miejsce policjanci, wstępnie ustalili, że denatem jest mężczyzna, który od kilku lat mieszkał z 75-letnią kobietą. Kobieta przekazała policjantom, że mężczyzna zmarł w listopadzie 2013 roku. Wyjaśniała, że nie zgłaszała śmierci znajomego, ponieważ bała się organizacji pogrzebu, na który nie było ją stać, ponieważ nie miała na to pieniędzy. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach – Ośrodek Zamiejscowy w Piekarach Śląskich. /KMP Piekary Śląskie/