/Archiwum Policji
Pijana opiekunka zajmowała się 2-letnim dzieckiem
03 listopada 2017 r. | 12:23

Pracownica jednego z tarnogórskich sklepów widząc, że kompletnie pijana kobieta stoi przy sklepowej ladzie, postanowiła powiadomić Policję.

Wczoraj przed godziną 18.00 Policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie zajmującej się dzieckiem. Z relacji pracownika jednego z tarnogórskich sklepów wynikało, że do sklepu weszła kobieta opiekująca się małą dziewczynką. Zachowanie kobiety wskazywało, że może być nietrzeźwa. Podejrzenia okazały się słuszne. 39-latka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi powiadomili pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić, czy dziecku nic się nie stało oraz ustalili, że kobieta, która sprawuje opiekę nad dziewczynką, jest jej opiekunką.

Policjanci ustalili miejsce pracy matki dziecka i powiadomili o zaistniałej sytuacji. Kobieta przyjechała na miejsce interwencji i zaopiekowała się córką. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Nieodpowiedzialną opiekunką zajął się mąż. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana. Stróże prawa wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem opiekunka naraziła życie lub zdrowie dziecka na niebezpieczeństwo, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia./KPP Tarnowskie Góry/