Zdjęcie podglądowe. OSP Tworóg | www.facebook.com
Pijani kierowcy na drogach powiatu. Rekordzistka miała 4 promile i uderzyła w opla
28 stycznia 2019 r. | 19:59

W piątek i w sobotę w ręce tarnogórskich policjantów wpadło trzech pijanych kierowców. Rekordzistka miała prawie 4 promile alkoholu w organizmie i na parkingu w Tworogu uderzyła w opla.

Pierwszy pijany kierowca w piątek po godzinie 11:00 w Tworogu próbował zaparkować swojego seata i podczas manewrowania uderzył w opla. Pokrzywdzona, gdy zauważyła, że za kierownicą siedzi kobieta, od której było czuć alkohol, od razu wyciągnęła kluczyki z jej stacyjki i powiadomiła policję. Badanie alkomatem wykazało u niej prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem za spowodowanie kolizji.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w tym samym dniu po godzinie 20:00  w Kaletach na ulicy Tarnogórskiej. Policjanci z  zatrzymali 38-letniego tarnogórzanina, który kierował samochodem Renault. W tym przypadku mężczyzna wydmuchał 0,5 promila.

Trzeci nieodpowiedzialny kierujący jechał ulicą Skośną w Tarnowskich Górach i tam został zatrzymany przez tarnogórskich mundurowych. 34-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą, ponieważ miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy i za jazdę na „podwójnym gazie” trafią przed sąd.

źródło: KPP Tarnowskie Góry