Fot. Łukasz Dudek
Pijani kierowcy zatrzymani
26 stycznia 2017 r. | 20:14

Mundurowi z tarnogórskiej prewencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn kierujących samochodami pod wpływem alkoholu. Jeden z pijanych kierowców spowodował kolizję. Sprawcy odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im kary do 2 lat więzienia.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazują się osoby, które wsiadają „za kółko” pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Takie zachowanie rodzi duże zagrożenie zarówno dla nich samych jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym jest zagrożone karą do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada grzywnę pieniężną w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Niestety zagrożenie bezpieczeństwa oraz zagrożenie karne nie zniechęca niektórych osób do kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ubiegły wtorek na ulicy Jana III Sobieskiego w Tarnowskich Górach policjanci zatrzymali 26-letniego tarnogórzanina, który kierował oplem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzień później w Miasteczku Śląskim na ul. Cynkowej mundurowi zatrzymali 34-letniego bytomianina, który kierując fiatem punto spowodował kolizję. Okazało się, że był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grożą im kary do 2 lat więzienia. Ponadto sąd obligatoryjnie nałoży na nich kary pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. /KPP Tarnowskie Góry/