PiS przejmuje władzę w woj. śląskim. Czy Andrzej Pliot straci stanowisko dyrektora GCR Repty?
22 listopada 2018 r. | 13:11

PiS będzie rządzić województwem śląskim. Stało się tak dlatego, że jeden z radnych Koalicji Obywatelskiej przeszedł na stronę Prawa i Sprawiedliwości. 

W tegorocznych wyborach samorządowych, PiS w sejmiku zdobył 22 miejsca, a 23 Koalicja PO, Nowoczesna, SLD i PSL.  Z tej koalicji wyłamał się Wojciech Kałuża z Żor, który startował z list Nowoczesnej. Kałuża został wicemarszałkiem województwa śląskiego. 

Tym sposobem PiS po 17 latach przejmuje władzę w województwie.

Artykuł z października.

"Doktor Krystian Oleszczyk po 27 latach pracy w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach został odwołany ze stanowiska dyrektora. Zastąpił go specjalista od gospodarki odpadami Andrzej Pilot. Jak wiemy, Pilot nie ma nic wspólnego z medycyną, ale za to jest działaczem PSL. 

Radny Sejmiku woj. śląskiego Zbigniew Przedpełski (PiS), podczas wrześniowych obrad sejmiku, złożył interpelację, która dotyczyła sprawy zdymisjonowania dr. Oleszczyka.

W interpelacji czytamy: 

Pan dr. Krystian Oleszczyk kierował wymienionym podmiotem leczniczym od 1991 r., należąc do elitarnego grona osób najdłużej kierujących podmiotami leczniczymi w Polsce. W centrum pod jego kierunkiem zrealizowano wiele nowych inwestycji. Następcą na stanowisko dyrektora został pochodzący z Tarnowskich Gór działacz polityczny Polskiego Stronnictwa Ludowego, który nie ma doświadczenia w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia."

Sejmik jest odpowiedzialny między innymi za wybór dyrektora GCR Repty. Czy teraz PiS  przywróci do pracy dr. Oleszczyka?

ŁUKASZ DUDEK