Fot. powiat tarnogórski
Po latach oczekiwań strażacy otrzymali działkę pod budowę nowej strażnicy
20 grudnia 2017 r. | 06:57

Tarnogórscy strażacy otrzymali po 4 latach oczekiwań działkę pod budowę nowej strażnicy.

W piątek podpisano akt notarialny, na mocy którego gmina Tarnowskie Góry przekazała Skarbowi Państwa nieruchomość przy ulicy Małej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby dla strażaków.

- Podpisany dziś akt notarialny kończy okres czteroletnich starań naszych strażaków o pozyskanie nieruchomości pod budowę nowoczesnej strażnicy. Rozmowy z poprzednimi starostami nie doprowadziły do niczego. Przez 8 miesięcy zarządzania powiatem przez starostę Krystynę Kosmalę udało się sprawę sfinalizować. Teraz tarnogórscy strażacy mogą już ustawiać się w kolejce po pieniądze państwowe na budowę nowej siedziby – mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

Burmistrz Czech mówił: "Przez 8 miesięcy zarządzania powiatem przez starostę Krystynę Kosmalę udało się sprawę sfinalizować".

Wcześniej starostą Powiatu Tarnogórskiego był Józef Burdziak z PiS, więc jak sądzę, to mogło być kością niezgody pomiędzy Burmistrzem Arkadiuszem Czechem a starostą.

Starostwem rządzi teraz Krystyna Kosmala, która należy do Inicjatywy Obywatelskiej. Wicestarostą jest Stanisław Torbus z Platformy Obywatelskiej. Czyli naszym powiatem rządzi koalicja PO z IO.

To, że Burmistrzowi bliżej jest do Platformy Obywatelskiej jak do PiS, nie jest tajemnicą, więc pewnie i na tym odcinku współpraca pomiędzy tymi dwoma „obozami” jest bardziej przyjazna.

Najważniejsze, że Straż Pożarna w końcu (mam nadzieję) doczeka się nowej strażnicy.

źródło/foto: powiat tarnogórski

ŁUKASZ DUDEK